* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:20 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:13
Posty: 6

Online: 0s
Mam problem , a mianowicie ... dosyć dobrze opanowałem technike screamu na wdechu ale boje się o skutki . Nie mam problemów z głosem , czasami po koncercie trudno mi powrócić do efektu podczas koncertu , ale to kwestia rozgrzewki . Martwi mnie to bo nie chce zawieść ziomków z kapeli i chce cisnąć do przodu i dbać o swój wokal , a słyszałem że nie jest to zdrowa technika wokalna .


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:54 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 21:14
Wiek: 38
Posty: 108

Online: 101d 8h 47m 45s
GG: 0
Raczej Ci nie pomogę, ale nie myślałeś o exhale'u? IMO brzmi lepiej i nie słyszałem, żeby uszkadzał głos.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 20:07 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:13
Posty: 6

Online: 0s
Tak ... tylko nie za bardzo umiem się nim posługiwać ... nie wiem od czego zacząć . Masz może jakieś rady ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 20:18 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 21:14
Wiek: 38
Posty: 108

Online: 101d 8h 47m 45s
GG: 0
Szczerze mówiąc to liczyłem na ewentualne rady od Ciebie. Oglądałem oba Zen of Screaming i filmiki na youtube, ale niespecjalnie łapię o co w tym chodzi. Nie wydaje się to być trudne a jednak nie wiem nawet z czym się rozpędzić :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 20:37 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:13
Posty: 6

Online: 0s
No wiem ... lekki lipton . Próbuje na wiele sposobów ... fajnie by było gdyby jakieś efekty z tego wyszły . Zajebiśćie inhale opanowałem ale troche źle słyszałem na ten temat i nie zabardzo chce to kontynuować . A głupio mi się pytać ziomków z innych kapel jak exhaleować xD http://www.youtube.com/watch?v=dkW3iJKidxU k***a to jest w miare wytłumaczone ... trzeba sie ogarnąć .


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 20:49 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 21:14
Wiek: 38
Posty: 108

Online: 101d 8h 47m 45s
GG: 0
No ale to znowu Pig Squeal. Mnie bardziej interesuje zwykły/niższy scream. Ten facet ma sporo filmików na temat screamu: http://www.youtube.com/watch?v=ZA_6q-mSwuE I właśnie nie bardzo rozumiem skąd od vocal fry przejść do screamu, to mi się w żaden sposób nie łączy (po prostu tego nie czuję).


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 20:54 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:13
Posty: 6

Online: 0s
nie własnie nie do końca w tym video jest sam pigsquile . http://www.youtube.com/watch?v=_9MPYY7vtrQ no ten ziomek to dobrze pokazał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 21:07 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 21:14
Wiek: 38
Posty: 108

Online: 101d 8h 47m 45s
GG: 0
Dokładnie taka sama technika jak w Zen of Screaming. Ale ludzie narzekają, że brakuje w tym mocy. I nie wiem czy jest sens zaczynać tą techniką. Często też spotykałem się z komentarzami, że scream M.Cross nie do końca zgadza się z tym, co pokazywali wokaliści z jej wideo.

Edit. Według kolejnego filmiku scream uzyskiwany jest poprzez właśnie vocal fry z dodaniem powietrza (przynajmniej tak to brzmi dla mnie). Przypomina to trochę growl i nie jestem pewien czy można tą techniką operować przy naprawdę wysokich dźwiękach. Film: http://www.youtube.com/watch?v=jb6o2duq ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 3 stycznia 2011, 23:51 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 3 stycznia 2011, 19:13
Posty: 6

Online: 0s
Dzięki wielkie ... a wiesz może jak bardzo inhale pieprzy mi głos ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 4 stycznia 2011, 16:21 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2010, 21:14
Wiek: 38
Posty: 108

Online: 101d 8h 47m 45s
GG: 0
Poza tym jeżeli dobrze pamiętam to też brał lekcje u pani Cross. Występuje chyba w pierwszej części ZoS i nie kojarzę, żeby tam ktoś demonstrował inhale. I rzeczywiście inhale brzmi podobnie do Pig Squeal.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org